Ja na trawie

Trochę o mnie

Informatykiem jestem odkąd pamiętam ;-) tylko kiedy zaczynałem to nie miałem nawet komputera. Pierwszy program napisałem na kartce i szedłem go przepisać do kolegi na ZX Spectrum. To były czasy. Od tamtej chwili wiele się zmieniło. Szczególny wpływ na świat, nie tylko informatyki, miał Internet. Z tego powodu dziś najbliżej mi do technologii powiedzmy "wokółinternetowych".

Zawodowo zajmuję się programowaniem, szczególnie w ramach aplikacji internetowych, ale również wieloma aspektami świata hardware'u i software'u.

Od kilkunastu lat jestem również pracownikiem naukowym w Instytutach Informatyki na Śląskich uczelniach. Szczególnie upodobałem sobie rozwój zastosowań zbiorów i systemów rozmytych oraz sztucznych sieci neuronowych, które można powiedzieć są szczególnym przypadkiem szeroko pojętej sztucznej inteligencji.

Kryptowalutami zainteresowałem się praktycznie od samych początków Bitcoin'a. Tematyka zderzyła się w pewnym momencie z moim rozwojem w kierunku inwestowania. Dopiero wtedy "wleciałem po uszy". Świat kryptoaktywów, technologii łańcucha bloków, a szczególnie ich zastosowań, stał się moją pasją, której poświęcam dużo wolnego czasu.

Dziś nazwałbym się edukatorem i propagatorem technologii łańcucha bloków oraz kryptoaktywów. Korzystam z nich na co dzień dlatego wiem, że nie jest to bardzo trudne.

... a prywatnie uzależniony od pływania mąż, ojciec trójki dzieci, psa i jaszczurki ;-)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania pisz proszę na adres: kontakt@poznajkrypto.pl